صفحه شخصی فرزاد وفادار   
 
نام و نام خانوادگی: فرزاد وفادار
استان: کردستان - شهرستان: سقز
رشته: دکتری عمران - پایه نظام مهندسی: دو
شغل:  مدرس دانشگاه ، محاسب ، ناظر ، مجری و مدرس دوره های ارتقا پایه نظام مهندسی
شماره نظام مهندسی:  22-3-0-02410
تاریخ عضویت:  1389/08/27
 روزنوشت ها    
 

 مصرف سیمان دو برابر میزان تولیدات کشور است بخش عمران

10

محمد شکرچی زاده در نشست خبری چهارمین نمایشگاه حمل ونقل، لجستیک و صنایع وابسته در مصلای تهران برگزار شد، با بیان اینکه متأسفانه وجود قیرهای تلقبی در بازار واقعیت دارد، گفت: به دلیل آنکه افزایشی در قیمت قیر رخ داد به دلیل کاهش کیفیت و کاهش هزینه‌های تمام شده استانداردهای این بخش تغییر کرد و ما شاهد افزایش قیرهای تقلبی در بازار شدیم. او توضیح داد: دستورالعمل‌ها و آزمایش‌هایی که برای این بخش انجام شده در حال برطرف کردن این مشکل است و ما تا حدودی توانسته‌ایم این معضل را کنترل کنیم به طوری که با شرکت‌های دانش‌بنیان فرایند‌هایی را طراحی کردیم تا از تولید قیرهای غیر استاندارد جلوگیری کرد.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های ما در این بخش جلوگیری از افزایش قیرهای استاندارد در بازار است. شکرچی زاده با اشاره به اینکه استفاد هاز بتن در روسازی‌ها در گذشته به دلیل آنکه قیمت قیر بالا بود، کمتر وجود داشت، گفت: هم‌اکنون به دلیل افزایش قیمت قیر فضا برای استفاده از بتن و سیمان افزایش یافته است و در سالهای گذشته هم در بسیاری از پروژه‌های آزادراهی و بزرگراهی از بتن استفاده شده است. او با اشاره به اینکه مصرف سیمان ما در کشور ۱۰۰ هزار تن است، گفت: میزان تولید سیمان در کشور بین ۵۰ تا ۵۵ هزار تن است و ما شاهد مصرف دو برابری تولیدات سیمان در کشور هستیم.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تصریح کرد: از طریق پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی در بخش فرودگاه مهرآباد، امام خمینی، آزاد‌راه‌ها به ویژه آزادراه شیراز استفاده از رویه‌های بتنی توسط پیمانکاران افزایش یافته است.
او توضیح داد: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از سیمان بالا بردن عمر پروژه‌های بتنی به ۴۰ تا ۵۰ سال است.

برگرفته از : irancement.com

شنبه 21 دی 1398 ساعت 16:05  
 نظرات