صفحه شخصی فرزاد وفادار   
 
نام و نام خانوادگی: فرزاد وفادار
استان: کردستان - شهرستان: سقز
رشته: دکتری عمران - پایه نظام مهندسی: دو
شغل:  مدرس دانشگاه ، محاسب ، ناظر ، مجری و مدرس دوره های ارتقا پایه نظام مهندسی
شماره نظام مهندسی:  22-3-0-02410
تاریخ عضویت:  1389/08/27
 روزنوشت ها    
 

 رنگ سال 2012 مشخص شد ! بخش عمومی

11

مؤسسه رنگ «پنتون»، رنگ سال 2012 را تعیین و معرفی کرد.

به گزارش سه نسل به نقل از تابناک ، «واشنگتن پست» در این باره نوشته است که جهان سال آینده به رنگ خاکستری نیاز ندارد، جهان به رنگی نیاز دارد که از آن انگیزه، انرژی و شجاعت برای اقدام برخیزد.

به همین جهت مؤسسه رنگ «پنتون» بر پایه تحلیل روانشناسان، خود رنگ نارنجی مایل به سرخ را به عنوان رنگ سال 2012 برگزیده است.

«لیتریک ایزمن»، مدیر اجرایی شرکت پنتون که استاندارد رنگ‌های لباس و صنایع خانگی را تعیین می‌کند، در این باره گفته که این رنگ بر پایه ایده تحرک و ایجاد انگیزه برگزیده شده است.
پیش‌بینی هر سالانه رنگ بنا بر نیاز مشتریان و آنچه آنان می‌خواهند صورت می‌گیرد و بلافاصله مورد استفاده طراحان گوناگون قرار می‌گیرد.

مدیر اجرایی پنتون در همین باره گفته است که این انتخاب یک انتخاب سلیقه‌ای نیست، ما به نوعی روح زمانه را درمی‌یابیم و به همه خواسته‌های دور و برمان نگاه می‌کنیم.

وی همچنین در این باره افزوده است که مشتری نقشی اساسی در احیای اقتصاد دارد و این نارنجی مایل به سرخ است که آدرنالین تولید کرده و مشتری را به فعالیت بیشتر در راستای خرید تشویق می‌کند.

سال‌های گذشته هم صورتی گرم، فیروزه‌ای و زرد هم بر پایه دلایلی خاص برگزیده شده بودند.

هرچند برگزیدن رنگ سال توسط مؤسسه پنتون، تأثیر بسیار بالایی در تعیین رنگ پوشاک و وسایل دکوراسیون خانگی در کشور‌های غربی می‌گذارد، اما این بدین معنا نیست که رنگ‌های دیگر مورد بی‌توجهی طراحان و تولید کنندگان قرار می‌گیرد، بلکه بر پایه نیاز مشتری این رنگ، رنگ غالب در طراحی و تولید در چنین صنایعی می‌‌شود.

ذکر این مهم لازم است که توجه به معرفی رنگ سال، عمدتا مورد توجه جوانان و افرادی است که به دنبال مدگرایی هستند.

به همین دلیل هم در کشورهای غربی که اساس اقتصاد را بر مصرف گرایی بنیان نهاده‌اند، تلاش‌هایی از این دست به وفور به چشم می‌خورد که متأسفانه با همان شکل و سیاق، وارد جامعه ایرانی شده است؛ بدون اینکه تغییری در ماهیت و هدف آن صورت بگیرد.

این در حالی است که امکان دارد، فضای روانی و اجتماعی جامعه ایرانی به کلی متفاوت از جامعه‌ای دیگر باشد که این هم در انتخاب رنگ‌ها برای وسایل گوناگون، بسیار تأثیرگذار است.

www.3nasl.com

شنبه 26 آذر 1390 ساعت 11:30  
 نظرات    
 
امیریاشار فیلا 18:32 شنبه 26 آذر 1390
3
 امیریاشار فیلا

با سپاس از جناب‌عالی؛
به نظر می‌رسد اگر این مطلب را که درباره‌ی «رنگ» است، با عکس‌ها و تصویرهایی هم‌بسته ارائه می‌فرمودید، تأثیرگذاری و کشش بیش‌تری می‌داشت.
مائده علیشاهی 19:22 شنبه 26 آذر 1390
0
 مائده علیشاهی
با مهندس فیلا موافقم
به هر حال ممنون
علیرضا شهنام نیا 20:46 شنبه 26 آذر 1390
1
 علیرضا شهنام نیا
سلام .یه تکه از این رنگ را میشه نمایش دهید
حسن ابراهیمی 20:49 شنبه 26 آذر 1390
0
 حسن  ابراهیمی
استفاده از رنگها برای کسب سود بیشتر